Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı’na ”En Etkili Sürdürülebilirlik” Ödülü

SOSYAL İNOVASYON AJANSI’NA ‘‘EN ETKİLİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK’’ ÖDÜLÜ

 

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde faaliyetlerini yürüten Sosyal İnovasyon Ajansı, Asya Ventures, In4Startups yürütücülüğünde Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab destekleriyle düzenlenen “Gelecek Vadeden Girişimler” yarışmasında ‘‘En Etkili Sürdürülebilirlik’’ ödülüne layık görüldü.


Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı, ‘‘Gelecek Vadeden Girişimler” (GVG-24) yarışmasında ‘‘En Etkili Sürdürülebilirlik’’ ödülünün sahibi oldu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Sosyal İnovasyon Ajansı’nın etki değeri yüksek yenilikçi projelerle iletişim, sosyal bilimler ile sanat gibi birçok alanda gençlerin becerilerini geliştirmelerine ve deneyim kazanmalarına yardımcı olan önemli bir yapı olduğunu belirtti.

Bu kapsamda gençlerin, yerelden hareketle karşılaşılan toplumsal sorun ve ihtiyaçlara yenilikçi çözümler üretebildiğini dile getiren Başkan Altay, “Sosyal İnovasyon Ajansı’mız, yenilikçi ve etki odaklı sürdürülebilir çalışmalarıyla ‘Gelecek Vadeden Girişimler’ yarışmasında ‘En Etkili Sürdürülebilirlik Projesi’ ödülüne layık görüldü. Emek veren genç arkadaşlarımı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘‘EN ETKİLİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK’’ ÖDÜLÜ 

Asya Ventures, In4Startups yürütücülüğünde İstanbul Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir Living Lab destekleriyle gerçekleştirilen “Gelecek Vadeden Girişimler” yarışması, bu yıl 15 farklı kategoride düzenlendi. Yarışmaya katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı da, gerçekleştirdiği yenilikçi ve etki odaklı çalışmalar ile ‘‘En Etkili Sürdürülebilirlik’’ ödülüne layık görüldü.

Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle üç yılı aşkın süredir faaliyetlerini yürüten Sosyal İnovasyon Ajansı; şehir araştırmaları, yenilikçi hizmet tasarımı, kültür endüstrileri ve etki yönetimi alanında projeler gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x