İslam’a alçak saldırı: Feyza Altun’un skandal paylaşımı için harekete geçildi.

Ünlülerin avukatı olarak bilinen ve adı son dönemde Dilan Polat davasıyla gündeme gelen avukat Feyza Altun, paylaştığı Farsça şiire yapılan yoruma verdiği cevapta skandal bir ifade kullandı.

“Şeriate s……” paylaşımı yapan Altun’un mesajı sosyal medyada büyük bir tartışmanın fitilini ateşlerken, “#feyzaaltuntutuklansın” etiketinin gündem olması sonrasında ünlü avukat kendisinden şikayetçi olanlar için zehir zemberek ifadeler kullandı.

KÜFÜRLÜ ŞERİAT YORUMU İNFİAL OLUŞTURDU

Altun, geçtiğimiz gün aktif olarak kullandığı Twitter (X) hesabı üzerinden Farsça bir şiir yayınladı. Bir sosyal medya kullanıcısı da ünlü avukatın Farsça yaptığı paylaşımın altına yorum yaptı. Altun, “Şeriate s……” diyerek karşılık verince söz konusu paylaşım silindi.

“İSLAM DİNİNİ HEDEF ALAN BİR PAYLAŞIM”

Feyza Altun’un bu paylaşımına “İslam dinini hedef alan bir paylaşım” diyerek tepki geldi. Sosyal medya kullanıcıları Altun hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklandı.

ŞERİAT İSTEYENLERE “ARABİSTAN’A GİDİN” ÇAĞRISI

Tepki gören Feyza Altun, dilini değiştirmeyerek bu sefer “suç duyurunuza da s*kayım” ifadesini kullandı. Ünlü avukat, hem Instagram hem de Twitter üzerindeki paylaşımlarına hız kesmeden devam etti. “Şeriate karşı her zaman mücadele edeceğiz”diyen Altun, “Şeriat isteyen yallah Arabistan’a yazdı. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Avukat Feyza Altun hakkında, sosyal medya paylaşımları nedeniyle re’sen soruşturma başlatıldı.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca Avukat Feyza Altun hakkında, sosyal medyada yapmış olduğu paylaşım üzerine, TCK’nın 216/1 maddesine muhalefet iddiasıyla re’sen soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x